محل تبلیغات شما

وقتی بزرگ شدم هرگز به ذهنم خطور نکرد که اگر میخواهید در کار موفق شوید باید دربارش بررسی و مطالعه کامل بکنید. من تصور می‌کردم که اتفاقات به خودی خود صورت خارجی پیدا می کند سلامتی خود به خود ایجاد می شود خوشبختی خود به خود از راه می رسد آرامش خاطر موفقیت و دستاوردهای بزرگ خود به خود اتفاق می‌افتد.

چگونه به موفقیت برسیم

زندگی با این ذهنیت که اکثر مردم از آن پیروی می کنند شخص را در معرض قانون تصادف قرار می دهد این قانون برای بسیاری از مردم یک اصل حاکم است در ساده ترین شکل خود این قانون می گوید که
 برنامه ریزی نکردن یعنی برنامه ریزی کردن برای رسیدن به شکست.

اگر می‌خواهید یک پزشک باشید باید درس پزشکی بخوانیم یافته‌های تان را به معرض نمایش بگذارید اگر میخواهید آشپز خوبی باشید که کتاب آشپزی می‌خرید تا درباره طرز غذا پختن مطالعه کنید.

اگر می‌خواهید زندگی شادمانی داشته باشید اگر می خواهید به موفقیت و خودشکوفایی برسید باید درباره خوشبخت ترین و موفق ترین اشخاص مطالعه کنید و بعد کاری را که آنها انجام می‌دهند شما هم انجام بدهید تا به نتایج مشابه آنها برسید. این آموزش حیرت انگیز برای من بود به نظر خیلی ساده میرسید بدون شک نمی توانست به این سادگی باشد البته من که این طور نیست هیچ چیز ارزشمندی ساده نیست این باور اشتباه است اگر فکر کنیم هر چه درست باشد ساده است.

بعضی ها می گویند اگر روی چیزی کار کنید و زحمت بکشید و نشان می‌دهد که اشکالی در کار است این طرز فکر برای رسیدن به شادی و خوشبختی مهلک است.وقتی به جستجوی زندگی خوب و خوشایند رفتم به سه اصل برخوردم که به من کمک فراوان کرد اول زندگی دشوار است همیشه دشوار بوده و همیشه دشوار خواهد بود برای من و شما و دیگران و به همین شکل است و تفاوتی نمی کند اما خبر خوش این است که اگر این واقعیت را بپذیرید زندگی به شکلی برایتان ساده تر می شود زیرا احساس ناراحتی و تصور بی‌عدالتی در شما کاهش می یابد.

دوم آنچه شما هستید و یا خواهد بود مربوط به خود شماست شما از آنچه در جایگاه امروز خود هستید زیرا قبلا تصمیم گرفته اید که به اینجا برسیم شما همیشه آزاد هستید تا اعمال و رفتار تان را انتخاب کنید شرایط زندگی شما در امروز مجموعه گزینه های خوب یا بد گذشته شماست سوم و احتمالا از همه مهمتر می توانید آنچه را که لازم دارید بیاموزید تا به کسی که می‌خواهید تبدیل شوید و به آنچه میخواهید برسید محدودیت ها کم شمارند و اگر قرار باشد محدودیتی در کار باشد مربوط به درون شماست کار به بیرون شما ندارد.

اگر نیاز و ضرورت مادر اختراع است درد و تالم هم پدر یادگیری است این مطلب به خصوص در دوران بیست سالگی من مصداق فراوان داشت.

برای اینکه به پیش بروید باید موضوعاتی را بیاموزید و برخی از آموخته های خود را فراموش کنید اگر بخواهید در سطح دانش فعلی خود باقی بمانید و به جایی نمی رسید موقعیت شما بستگی به این دارد که چه مطالبی را می آموزید و از این به بعد چه رفتاری را به نمایش می گذارید.

من با توجه به اصول قبلی درباره موفقیت خوشبختی و رسیدن به خود شکوفایی مطالعه کردند اینها وسیله شدند تا آنچه را می خواهم با شما در میان بگذارم هر یک از بخش ها و سایر بخش ها را تکمیل می کند تا اینکه ساختار تکمیل شود.

شما مرحله به مرحله و قدم به قدم می آموزید که چگونه به موفقیت برسیم می آموزی که با تلاش هایتان چیزی باخر کنید می‌توانید به چیزی بیش از آن حد امکان پذیر میدانستید دست پیدا کنید.

وقتی درباره روانشناسی و علم موفقیت انسان ها شروع به مطالعه کردم از خودم و موقعیتی که داشتم به عنوان یک آزمون درباره آنچه واقعیت داشت و نداشت استفاده کرد شما هم باید همین کار را بکنید به ندای درون خود گوش بدهید بدون توجه به آنچه آموخته اید از خود بپرسید آیا این مطالب در مورد من مصداق دارد؟

همانطور که در پست های قبل بیشتر متوجه شدید مردان و ن برتر به طور عمیقی به خود اعتماد می کنند برای آنها مهم است که احساس کنند کاری را می کنند درست از یا نیست.

شما هم باید همین کار را بکنید باید احساس کنید که مطالب مندرج مناسب با شماست اما اگر احساس کردید در این لحظه برای شما مفید نیست و کاربرد ندارد دوباره و در زمان دیگری به آن باز گردید.

تئودور روزولت زمان گفت کاری را که می توانید انجام دهید با آنچه دارید درست است همان جایی که در آن قرار دارید این کاری بود که من کردم وقتی پرسیدم چرا بعضی از دیگران موفق ترند وارد معرکه شدم با آنکه دانش آموز ضعیفی بودم اما یک خواننده خوب بودم از کار زیاد هم نمی ترسیدم در حالی که دیگران و اطرافیان با دوستانشان قرار ملاقات می گذاشتند و به مجالس رقص می‌رفتند که از دست رفته بود تلاش می‌کردم.

نکته که آموختم این بود اگر برای رسیدن به یک زندگی عالی تنها به کتاب و بوده و نقطه نظر نیاز باشد همه ما باید ثروتمند و خوشبخت باشیم امروزه بیش از هر زمان دیگری کتاب و نوار ویدیو و دوره‌های آموزشی برای رسیدن به موفقیت در عرصه های مختلف در اختیار داریم من هرگز به کتاب و نوار و همایشی بر نخوردم که چیزی ارزشمند در خود نداشته باشد اما همه این ها به اتفاق هم کافی نیستند.

باید برای خود نظامی داشته باشید بدون نظام و سیستمی که بتوانید از آن برای تلفیق آموخته هایتان استفاده کنید به این می‌ماند که بخواهید یک پازل را بدون داشتن تصویر در کنار هم قرار بدهید.
و تقریبا می توان گفت هر سیستمی از نداشتن سیستم بهتر است اما باید این سیستم را بیاموزید و بعد آنقدر این سیستم باقی بمانید تا به نتیجه ای که می خواهید برسید.

علت ناکامی ها چیست؟

چگونه به موفقیت برسیم

۷ قانون تسلط بر ذهن

آنچه ,کار ,موفقیت ,یک ,هم ,ها ,به خود ,به موفقیت ,رسیدن به ,برای رسیدن ,و به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نماد در کتاب شازده کوچولو وبلاگ رنگین کمانی ها